ПЕРЕВАГИ ВСТУПУ ДО КОЛЕДЖУ ПІСЛЯ 9-го КЛАСУ

У житті кожного підлітка настає час прийняття важливого рішення: продовжити навчання в школі чи зробити вибір на користь фахової освіти та вступити до коледжу. Більшість не наважується залишити стіни школи після 9-го класу тільки тому, що має певні стереотипи щодо цих навчальних закладів та малу поінформованість про навчальний процес. Хоча здобуття атестату в коледжі має велику кількість переваг, які допоможуть вам обрати оптимальний шлях до вищої освіти.

Переваги навчання у коледжі

Велика кількість професіоналів, які досягли значних успіхів у кар’єрі й зробили своє ім’я авторитетним, початок навчального шляху розпочали саме з коледжів. Професійне самовизначення особистості, пов’язане не стільки з життєвим досвідом, скільки з її уявленням про майбутнє, відбувається у зовсім юному віці – 15-16 років.

Ви нічого не втрачаєте, а навпаки виграєте

Навчання у коледжі після 9 класу надає Вам більше можливостей. Навчальна програма розрахована таким чином, що курс середньої школи  вивчається за 1 рік (замість 2 років, якщо піти в 10 клас). Паралельно із загальноосвітньою підготовкою Ви отримуєте фахові знання, вміння та навички за обраною професією.

Нині, на жаль, немає гарантії, що після 11 класу Ви зможете стовідсотково вступити до вищого навчального закладу будь-якого рівня. У кледжі через 4 роки разом з атестатом про повну загальну середню освіту Ви отримуєте диплом фахового молодшого бакалавра (замість 5 років: 2 в 10-11 класах і ще 3 роки у коледжі, якщо вступати після 11 класу). Зважайте й на те, що коледжі готують фахівців за конкретними напрямами, в той час як школи дають лише загальну середню, а не професійну освіту. Обравши омріяний фах, студент матиме більше можливостей займатися профільною діяльністю.

Менше часу витрачаєте на виконання домашніх завдань (у коледжі щодня 3-4 заняття, а в школі – 6-7 уроків). За результатами сесії, яка відбувається двічі на рік, отримуєте стипендію. Бути студентом в такому віці – привід для гордості, а якщо до того ж  дитина отримує стипендію, це робить її більш дорослою в своїх же очах.

Коледж активно співпрацює з потенційними роботодавцями як державної, так і приватної форм власності, які охоче беруть студентів на практику з подальшим працевлаштуванням.

Після закінчення коледжу випускники вступають на ІІІ курс вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (інститути, університети, академії).

Фінансування навчання

Полтавський фаховий коледж транспортного будівництва – державний навчальний заклад, який з кожної спеціальності має державне замовлення, тому за конкурсним відбором студенти мають можливість безкоштовно навчатися. Звичайно, у фінансовому питанні батькам навчати дитину буде легше. Проте, якщо Ви не пройшли за конкурсом на безкоштовне навчання, то  маєте можливість навчатися за власні кошти. Вартість навчання у коледжі менша, ніж в університетах. А по закінченню коледжу можна продовжити навчання в інститутах, університетах з ІІІ курсу.

Маєте можливість продовжити навчання в університетах за скороченою програмою

Полтавський фаховий коледж транспортного будівництва – заклад фахової передвищої освіти. Якщо Ви маєте бажання продовжити навчання в інституті або університеті і обираєте спеціальність, за якою навчалися у коледжі, то отримання повної вищої освіти  здійснюється за скороченим терміном навчання, порівняно з тими студентами, які вступають після 11 класу на  І курс. Завдяки співпраці коледжу з такими навчальними закладами як Національний університет «Полтавська політехніка імені Ю. Кондратюка, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Український державний університет залізничного транспорту, Українська інженерно-педагогічна академія, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського, Ви за результатами сертифікатів НМТ або ЗНО можете вступати відразу на ІІІ курс на денну або заочну форми навчання.

Студентські роки

Приємний бонус для школярів – початок справжнього студентського життя на два роки раніше, ніж у однолітків: нові друзі та захоплення, численні туристичні подорожі Україною і за кордон, творчі та інтелектуальні проекти, змагання, фестивалі, гуртки та секції, здорове молодіжне середовище, що позитивно впливає на соціалізацію та розвиток творчих здібностей. Юність – це  час пошуку, трансформації творчого «я». Юнацький максималізм і амбітність мотивують його на становлення своєї позиції у професії, майбутнього іміджу. Студентське суспільне життя у коледжі досить насичене цікавими та різноманітними заходами. За роки навчання студенти стають справжніми друзями, адже їх поєднують успіхи та невдачі, перші професійні кроки, активна громадянська позиція.

Правильно вибрати професію та навчальний заклад, де навчать всіх премудростей, непросто. Тож дізнавайтесь, вибирайте і приходьте! Чекаємо на вас!