Онлайн сервіс перевірки на плагіат:

Найцікавіші сервіси, якими користуються більшість перевіряючих:

1) StrikePlagiarism.com – антиплагіатна інтернет-система, яка автоматично перевіряє оригінальність тексту. У системи простий і зручний для користування інтерфейс. Документи можна завантажувати в систему в багатьох популярних форматах (DOC, ODT, TXT, PDF), відсутні обмеження на обсяг документу. Текст порівнюється з ресурсами інтернету та базою даних системи. (Сервіс платний).

2) Unicheck – онлайн-інструмент для швидкої перевірки академічних робіт та будь-яких інших текстів на плагіат, створений молодою українською командою. Сервіс виконує швидку перевірку по інтернет, а також по базах наукових робіт університетів чи репозитаріїв. Працює з форматами DOC, DOCX, PDF, ODT, RTF, HTML, з необмеженою кількістю користувачів одночасно.

3) PlagiarismCheck – розроблена в 2011 році і з тих пір обслуговувала понад 77 000 користувачів з 72 країн світу. (Частково безкоштовний).

4) PlagiarismSearch.com – сервіс для виявлення плагіату, що дозволяє авторам, студентам та викладачам переконатися у оригінальності своїх робіт. Інструмент забезпечує комплексну перевірку, детальні звіти, підтримує кілька текстових форматів та мов. Для використання безкоштовної перевірки 300 слів на день потрібно просто зареєструватись. Крім того, на сайті є функція перевірки контенту на наявність штучного інтелекту. (Частково безкоштовний).

5) plag.com.ua відмінний сервіс для перевірки документів. Працює відносно швидко. (Частково безкоштовний).

6) EduBirdie – безкоштовна онлайн-платформа для перевірки текстів на плагіат. Для перевірки тексту потрібно його скопіювати та вставити у відповідне вікно, натиснути кнопку “перевірити” та зачекати на звіт. Можна також завантажити повністю весь документ.

 10 корисних сервісів для перевірки англомовних першоджерел на плагіат:

1. https://www.plagtracker.com

2. http://www.scanmyessay.com

3. https://www.plagscan.com/seesources/analyse.php

4. https://plagiarismdetector.net

5. https://sourceforge.net/projects/antiplagiarismc

6. https://www.duplichecker.com

7. https://plagiarisma.net

8. https://www.plagium.com

Онлайн сервіс оформлення літератури

Сервіси для створення освітнього контенту на основі штучного інтелекту

сервіс для генерації зображень: https://lexica.art/ (платний),   BING (безкоштовний)

сервіс для створення презентацій: https://gamma.app/ 

сервіс створення шаблонів/тем для презентацій Google Slides та Power Point: https://slidesgo.com/ 

сервіс для створення веб-ігор для учнів: https://app.quizalize.com/resources 

сервіс для створення тестів та вікторин: https://app.conker.ai/create

ChatGPT розумний помічник зі штучним інтелектом. Допомагє з пошуком інформації, перекладами, написанням текстів, аналізом даних та багатьма іншими завданнями. Любить чіткість, логіку та творчий підхід.

Microsoft Copilot — інструмент штучного інтелекту, який працює на GPT-4, розроблений корпорацією Microsoft спільно з OpenAI для операційних систем Windows 10 та 11, Android, iOS, сервісу Microsoft 365 та веббраузера Microsoft Edge.

Perplexity AI – пошукова система та чат-бот на основі штучного інтелекту, які використовують великі мовні моделі для відповіді на запити з використанням джерел з Інтернету та цитує посилання у текстовій відповіді.

Grok — це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений компанією xAI Ілона Маска

Claude чудово володіє вільним спілкуванням. Крім того, варто просто протестувати Claude і побачити, де його обмеження та наскільки він може бути корисним для ваших власних цілей. Спробуйте завантажити документи та провести з ним загальні розмови, щоб відчути його можливості. Це дозволить вам знати, як найкраще використовувати Claude AI у ваших щоденних завданнях, як для роботи, так і для особистого використання.

Krea AI – це креативний комбайн на базі штучного інтелекту. Його творці прагнуть поєднати в сервісі взагалі все – від генератора картинок та відео до фоторедактора та апскейлера.

TurboScribe — Перетворення аудіо на текст — Легко транскрибуйте аудіо чи відео. Створюйте примітки для зустрічей. Онлайн стенограма

Twee — це платформа, що використовує штучний інтелект для створення навчальних матеріалів для вчителів і студентів. Вона швидка і зрозуміла, більшість опцій безплатні. Треба лише створити акаунт і користуватись (до 5 запитів на день – безкоштовно).

Безкоштовні онлайн-сервіси для роботи викладачів

Google Classroom – організовуємо навчальний процес у віртуальному просторі. Сервіс дозволяє створювати освітні курси, ділитися з учнями навчальними матеріалами, призначати завдання та відслідковувати прогрес успішності кожного школяра онлайн.

LearningApps–створюємо інтерактивні навчально-методичні матеріали і цікаві завдання. Онлайн конструктор, за допомогою якого можна створювати цікаві різноманітні завдання, комбінуючи 19 блоків шаблонів завдань (тест, кросворд, вікторина, філворд, стрічка часу, пазл). 

Thinglink – створюємо інтерактивні зображення. Цей інструмент дозволяє робити інтерактивні зображення, додаючи спеціальні мітки з мультимедійним контентом (посилання на певні ресурси, відео, аудіо, світлини, текст).

Canva – малюємо яскраву інфографіку, логотипи, комікси і презентації. Це один з найзручніших сервісів для оформлення якісного і різнотипного візуального контенту (комікси, інфографіка, логотипи, презентації, генератор мемів). Ресурс адаптовано українською мовою.

Survio – робимо опитування учнів, батьків чи колег. Цей застосунок дозволяє створювати анкети і виводити результати у вигляді графіків і діаграм. З його допомогою зручно проводити опитування та анкетування у класі.

Trello – налагоджуємо командну роботу над спільним проєктом. Це онлайн інструмент для зручної комунікації при створенні командних проєктів. Завдяки широкому функціоналу сервіс дозволяє зручно розподіляти обов’язків між учасниками команди і відслідковувати виконання кожного етапу робіт у режимі реального часу.

iMindMap – будуємо інтелект-карти. Сервіс працює у 4 режимах (мозковий штурм, побудова інтелект-карт, фіксація думок та ідей), передбачає 130 стилів для оформлення проєктів, надає необхідні інструменти для зручної роботи (наприклад, перевірка правопису), а також дозволяє експортувати власні проєкти у форматах  PDF, SVG, 3D-зображення, веб-сторінки, zip-файли та інше.

RenderForest – монтуємо відео для власного YouTube-каналу та опановуємо ази web-дизайну. Цей онлайн інструмент стане у пригоді для налаштування відео з анімованими переходами, а також створення великої кількості різновидів дизайнерського контенту (монтаж освітніх та рекламних відео, логотипів, скрайбінгу і різноманітних макетів).

Padlet – це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в навчальному процесі. Вона може бути використана для проектної роботи, пірінгової взаємодії, індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці.

Linoit – працюємо зі стікерами на онлайн дошці. Сервіс ідеально підійде для командної роботи – користувачі можуть додавати власні стікери і змінювати їхнє положення на полотні та фільтрувати їхнє відображення за часом.За допомогою цього ресурсу можна організувати продуктивну роботу в групах, ефективне вивчення навчального матеріалу, цікавий і незвичайний формат виконання домашнього завдання.

Безкоштовні онлайн-ресурси для вдосконалення української мови

 Є-мова – освітня платформа громадської організації “Український світ”, яка має на меті створити українськомовний культурний простір. Тут є курси як з вивчення та популяризації української мови, так і культурно-просвітницького характеру. Бонус – на платформі проводять лекторії, акції, практикуми, літературно-мистецькі заходи.

Це сайт Олександра Авраменка – найвідомішого вчителя української мови, викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка та автора підручників з української мови. Ресурс містить більше трьох сотень відповідей на найпопулярніші питання щодо правопису та вимови. 

Тут тренажер з правопису української мови. Поєднує теорію і практику, що сприяє засвоєнню граматики і вдосконаленню правописних навичок.

Онлайн-сервіси для для створення презентацій

Canva – інструмент графічного дизайну, що надає доступ до фотографій, векторних зображень, графіки та шрифтів. 

Prezi – хмарний сервіс для створення інтерактивних презентацій в режимі онлайн. Безкоштовний доступ до інструментів сервісу триває 14 днів з моменту реєстрації на сайті.

PowerPoint – сервіс для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office.

Google Presentations – сервіс, схожий на Power Point за набором інструментів, але при цьому дає змогу створювати та редагувати презентації в онлайн цілою командою.

Piktochart – сервіс для створення презентацій у форматі інфографіки. Інструменти сайту дозволяють демонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.

Playbuzz – онлайн-платформа для створення інтерактивного контенту: тести, опитування, слайд-шоу, статті з анімованими картинками.

Plotagon – програма дозволяє створювати анімовані тривимірні ролики-фільми. Герої у слайдах можуть виконувати найрізноманітніші дії.

Projeqt – сервіс для створення динамічних онлайн-презентацій. Наповнювати їх можна документами, зображеннями, фото, слайдами, посиланнями на YouTube-відео, аудіо, Google-карти, опитування та зображення (в Instagram, Flickr) з інтернету чи соціальних мереж. Користуватися сервісом можна безкоштовно.

Haiku Deck – сервіс дозволяє створювати презентації формату “картинка + текст”.

Google Slides – інструмент офісного пакета Google, що входить до складу Google Диску. Google Slides пропонує ряд інтуїтивних і інноваційних функцій презентації.

Keynote – програма для створення презентацій, розроблена компанією Apple, входить до складу пакету програм iWork.

Moovly – сервіс для розробки мультимедійних презентацій, дозволяє створити анімовану відеопрезентацію і рекламний банер. 

PowToon – онлайн-ресурс для створення інтерактивних анімаційних відео та презентацій. Завдяки наявності бібліотеки медіа, шаблонів та різноманітних опцій, Powtoon є інструментом для створення коротких навчальних та маркетингових відео. 

Vyond – інструмент для створення мультимедійних презентацій.

 SlideShare Швидко здобувайте свої знання за допомогою стислого, добре представленого вмісту від найкращих експертів. Замість того, щоб прокручувати сторінки тексту, ви можете гортати колоду SlideShare і сприймати ту саму інформацію за частку часу. Можливість використовувати готові презентації та створювати свої.

Slidesacademy можна завантажити БЕЗКОШТОВНІ більше 3000 шаблонів для Powerpoint та Google Slides. 

Цифрові бібліотеки 

БУДСТАНДАРТ Online сервіс для роботи з нормативними документами (платний сервіс)

ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС «АВТОМАТИЗОВАНИЙ ВИПУСК КОШТОРИСІВ» – ПК АВК-5

Електронна бібліотека НАПН України

Librarius Цифрова бібліотека «Librarius» 1 квітня повідомила, що відкриває безкоштовний доступ до книжок видавництв «Портал», «Ранок», «АССА», Видавництво Анетти Антоненко, «Літера V», «Віват», а також до книжок українських авторів, виданих «Фабулою».

Yakaboo 50 видавництв надали безкоштовний доступ до книг в додатку Yakaboo. App Store Google Play

Фоліо Видавництво «Фоліо» дає можливість завантажити будь-які електронні книги за 1 грн з промокодом Book. Усі кошти спрямують на благодійність.

Видавництво Старого Лева «Видавництво Старого Лева» відкрило безкоштовний доступ до дитячих електронних книг. Також на сайті можна придбати подарунковий сертифікат на книги для українців, які вимушено покинули свій дім та країну.

PocketBook  PocketBook пропонує можливість завантажити електронні книжки на суму 200 грн безкоштовно.

Audible від Amazon Audible від Amazon надав 6 безкоштовних кредитів на аудіокниги підписникам з України.

Vivat  Vivat зробили безкоштовними електронні книги

Моя книжкова полиця  Моя книжкова полиця надала доступ до pdf дитячих книг.

Видавництва Анетти Антоненко У «Видавництва Анетти Антоненко». Книжки з 1 грн. та кошти на ЗСУ

Книголів Деякі електронні книги (переважно дитячі) Книголів теж по 1 грн.

НК Богдан  Видавництво НК Богдан виклало у вільний доступ підручники та аудіододатки

Ранок Видавництво «Ранок» зробило безкоштовним завантаження методичного матеріалу для вчителів, підручників та робочих зошитів для 1-11 класів

BookChef  Усі аудіокниги для дітей, всі аудіокниги видавництва BookChef, а також деякі аудіокниги інших видавництв доступні для прослуховування на АБУК. Завантажити програму можна за посиланням. App Store Google Play

Онлайн-генератор qr-кодів

QRCode Monkeyодин із найпопулярніших безкоштовних онлайн-генераторів qr-кодів із мільйонами вже створених QR-кодів. Висока роздільна здатність QR-кодів і потужні варіанти дизайну роблять його одним із найкращих безкоштовних генераторів QR-кодів в Інтернеті, який можна використовувати в комерційних і друкованих цілях.