Травень 2026 року в Полтавському фаховому коледжі транспортного будівництва пройшов масштабний Місячник обізнаності про ментальне здоров’я, який об’єднав студентів, викладачів та батьків під знаком турботи про внутрішній стан, гармонію та емоційну стійкість.
Головною метою ініціативи стало формування культури відповідального ставлення до власного психічного стану, популяризація здорового способу життя, створення безпечного психологічного середовища, підтримки психоемоційного благополуччя студентів та працівників Фахового коледжу, формування навичок стресостійкості, емоційної саморегуляції та культури піклування про ментальне здоров’я в умовах воєнного стану.

Місячник стартував 01 травня 2026 року із драйвового марафону „Крок” та енергійної руханки „Рух – Радість”.
Протягом усього травня студентська рада та викладачі залучали молодь до онлайн-марафону „Корисні звички” в соціальних мережах, де учасники ділилися фото своїх корисних перекусів, прогулянок та ранкових тренувань.

Практичний психолог Вікторія Ширкевич провела серію важливих зустрічей: 06 травня – лекцію-бесіду „Як подбати про себе”; 13 травня – анонімне анкетування „Мій рівень стресу сьогодні” для оцінки емоційного стану; 20 травня – зустріч зі студентами – психологічна підтримка студентів у межах Всеукраїнської програми „Ти як?” під час підготовки до НМТ; 26 травня – захопливу квест-гру „Ментальне здоров’я”, де студенти об’єднувалися, щоб подолати емоційні або логічні виклики, щоб підвищити соціальну взаємодію. Це була не просто розвага для студентів, а тренування навичок самодопомоги та емоційного інтелекту. Під час квест-гри молодь опрацювала методики: „Дихання”, „Заземлення” та „Струси з себе стрес”; 28 травня – практичний тренінг у студентському гуртожитку „Зміни цигарку на цукерку”.
28 травня викладач інформатики Олена Коліса провела актуальний урок з теми зменшення залежності від соцмереж та захисту мозку від інформаційного перевантаження.

15 та 27 травня яскравими та видимими подіями стали акції „Колір мого дня” та „Зелений день”. Студенти та педагоги підтримали гасло „Ти студент або викладач – одягни щось зелене”, продемонструвавши солідарність у підтримці ментального благополуччя та з великим бажанням обирали кольори дня.

Протягом усього місяця в ПФКТБ діяла тематична виставка літератури й світлин у бібліотеці, організаторами якої були завідувач бібліотеки Марія Мак та бібліотекар Людмила Аврахова.
Керівники груп проводили тематичні виховні години та залучали студентство до Всеукраїнської акції „Без фільтрів”.
Особлива увага приділялася індивідуальній роботі: практичний психолог закладу постійно проводила консультативні зустрічі „Звертайся: підтримка поруч” не лише для студентів та педагогів, а й для батьків.
Дякуємо кожному, хто долучився до заходів! Дбати про власне ментальне здоров’я – це не розкіш, а щоденна корисна звичка, яка допомагає нам залишатися сильними та незламними.
